به مناسبت روز جهانی ماما؛

پیام تبریک بسیج جامعه پزشکی خوزستان به مناسبت روز جهانی ماما

سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان طی پیامی روز جهانی ماما را به همکاران تلاشگر در این عرصه تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح می باشد :
بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کسی که برای برآوردن نیاز بیماری تلاش کند، خواه نیاز او برآورده شود یا نه، همانند روزی که از مادر متولد شده است از گناهان پاک می گردد.

پانزدهم اردیبهشت، روز جهانی ماما فرصتی است برای قدردانی از زحمات کسانی که واسطه‌ فیض‌الهی در حیات اشرف مخلوقات هستند و با دستان خویش لبخند را به مادران و خانواده‌ها هدیه می‌کنند. کوشش جامعه مامایی برای کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی، ارتقای بهداشت باروری، تامین سلامت و کاهش میزان مرگ و میر مادران و نوزادان، انجام مشاوره‌ها و آموزش‌های دوران بارداری، مراقبت‌های مادر و نوزاد و پایش رشد کودک ستودنی است.

جامعه مامایی به عنوان یکی از اعضای خانواده پزشکی کشور، به واسطه مهارت، دانش، ایثار، اخلاص و معنویات خویش که همواره نوید بخش حیات، نشاط و سلامت برای خانواده های ایرانی بوده و به ویژه با توفیقات چشمگیر و خدمات ارزنده برای تأمین سلامت مادر و کودک مایه مباهات نظام سلامت به شمار می آیند.

سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان ضمن تبریک روز جهانی ماما به همه همکاران محترم بهداشت ودرمان بخصوص ماماهای خدوم و زحمتکش جامعه پزشکی استان، موفقیت، سلامتی و بهروزی این قشر خدوم را از درگاه ایزد متعال مسئلت می نماید.

روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان